TREI ZILE DE SĂRBĂTOARE LA GIURGIU

Municipalitatea se pregătește de sărbătoare. Ca în fiecare an, în apropierea sărbătoririi patronului spiritual al municipiului Giurgiu, Sf. Mare Mucenic Gheorghe, administrația locală din Giurgiu organizează pe parcursul a trei zile activități cultural-artistice și recreative.

Astfel, în perioada 21-23 aprilie 2017, vor urca pe esplanada din fața Teatrului ”Tudor Vianu” artiști consacrați ai muzicii ușoare și populare. Concertele dedicate acestei sărbători vor fi deschise de un spectacol susținut de Ansamblul folcloric ”Doina Dunări” și orchestra de suflători ”Valahia”.

Lora, Proconsul, Trupa Pact, Matteo, Vescan, 3 Sud-Est sunt doar câteva dintre surprizele muzicale oferite de municipalitate la sfârșitul acestei săptămâni.

Așadar, la sfârșitul săptămânii, giurgiuvenii sunt așteptați în Piața Unirii pentru a sărbători cu ocazia Zilelor Orașului Giurgiu.

Ultima modificare: 19.04.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul ACTIVITĂȚILE DIRECȚIEI POLIȚIEI LOCALE ÎN PERIOADA PREMERGĂTOARE SĂRBĂTORILOR PASCALE